אנשים מעוררי השראה - שירלי שלום כהן

November 13, 2017

 

כחלק מהשאיפה שלי להציף אתכם בהשראה ומוטיבציה, אני רוצה לתת לכם טעימה מחייהם ופועלם של אנשים שמבחינתי נמצאים בחוד החנית של המוטיבציה. אנשים שהעשיה שלהם מעוררת בי השראה ודוחפת אותי להמשיך קדימה במה שאני עושה. 

בין הפוסטים של הבלוג אעלה גם ראיונות קצרים שראיינתי את אותם אנשים מעוררי השראה. אני אשאיר לכם גם פרטים נוספים, במידה ותרצו לשמוע וללמוד מהם בדרכים נוספות.

 

אני גאה להציג את שירלי שלום כהן!

 

ספרי מי את, ואיך הגעת לעיסוק הנוכחי שלך.

שמי שירלי ואני מרצה על סיפור חיי. נולדתי למשפחה שכולם בה חירשים ואני היחידה שנולדתי שומעת, מה שהפך אותי להיות הילדה השונה בבית. כמו כן, אני מדריכת הורים להורים חירשים וכבדי שמיעה והמפגשים מתנהלים בשפת סימנים.

כיום אני נשואה לקובי ואמא לשלושה בנים מתוקים ושובבים ואנחנו גרים בכפר סבא.

 

מה המטרה שלך בעיסוק? לאילו יעדים תרצי להגיע?

המטרה שלי קודם כל להעלות את המודעות על אנשים עם מוגבלות בכלל וחירשים בפרט. כשאני מרצה לבני נוער ואני שומעת מהם לאחר ההרצאה איך החשיבה שלהם השתנתה (גם אם קצת) לגבי האחר וכבר לא רואים את האדם החירש כמסכן, זה ממלא אותי.

דבר שני, להעביר את המסר שהבחירות בידיים שלנו – קורים לנו דברים מאתגרים בחיים, משברים. השאלה איך כל אחד מאתנו מתמודד איתם וההבנה שזה בידיים של עצמנו לשנות את המצב הקיים. כשאני מספרת את זה דרך הסיפור האישי, אני רואה איך האסימונים נופלים וזה ממלא אותי בתחושת היי.

היעדים שלי: לפרוץ תבניות, לשנות את הראייה על אנשים עם מוגבלות, במיוחד אצל נותני שירותים, כי כשמגיע אדם חירש לקופת חולים והמזכירה מדברת למחשב במקום להסתכל עליו, זה נובע מחוסר מודעות. ועוד דבר, למשל שאנשים 'רגילים' ירצו להעסיק עובד עם מוגבלות הוא יבחן אם הוא מתאים לי כעובד ולא יראה אותו כאדם חירש בלבד לדוגמא. שארגונים וחברות יבינו שאם הם יגייסו עובדים עם מוגבלויות ויהיה במקום העבודה גיוון תעסוקתי, כולם ירוויחו מזה, כי הם יכולים להביא איכויות ופתרונות שאנשים 'רגילים' לא זכו בהם.

אני רוצה להגיע לארגונים וחברות ולהעביר הרצאות שיכולות להביא לשינוי בשירות שלהם לאנשים עם מוגבלות. אם זה בתי חולים, בנקים, רשויות מקומיות ועוד. כשהרצאתי באסותא ועוד בתי חולים, היה נראה שבאמצעות הסיפורים המרגשים והמצחיקים, ממחר הם ינהגו קצת אחרת כלפי אנשים עם מוגבלות.

 

האם את רואה בעיסוק שלך סוג של שליחות?

זה מה שאומרים לי אבל אני מודה שקצת קשה לי עם המילה המפוצצת הזו. אני מחברת בין העולמות, אני מכירה את עולם החירשים ואת עולם השומעים כי אני בעצמי מרגישה בפנים חצי חירשת (גדלתי וספגתי את השפה, הזהות והתרבות שלהם) ואני חושבת שאני טובה בלעשות את החיבור הזה.

 

איך את מגייסת מוטיבציה גם בימים שהיא לא באה לך באופן טבעי?

קודם כל העיסוק שלי, זה הדרייב שלי, אם קמתי קצת במצב רוח ירוד, אני מתיישבת לעבוד, מרימה טלפונים, פונה לאנשים, מחפשת באינטרנט עוד אופציות, רעיונות, אנשים וזה מרים אותי. כשאני מתקשרת למקומות להציע את ההרצאה שלי ואומרים לי לא או מנפנפים אותי, אני עדיין מחייכת בשיחה ואומרת תודה וביי ואז אחרי שאני מנתקת את השיחה, אני בהחלט מרגישה את הבוקס בבטן, זה מבאס ולא נעים וקצת מוריד, אז אני הולכת להכין קפה ומתיישבת וממשיכה עד הלקוח שיגיד לי כן. 

 

ואיך את מתגברת על מכשולים?

מכשולים ואתגרים כשהם מגיעים אז קשה לי, ואני לפעמים גם מתרסקת מזה, אבל אחרי כמה שעות או ימים אני מרימה את עצמי ואומרת לעצמי. זה המצב, אין לי שליטה על מה שאין לי שליטה, השאלה מה אני בוחרת לעשות עם זה? אשתף אותך שלצערי השמיעה של הבן שלי מתדרדרת עוד ועוד. אז אני אוספת את עצמי ואומרת "זה המצב והוא ילד מדהים, מצחיק, אוהב וזה מי שהוא. נתמודד עם כל מה שיבוא", זה מה שמשאיר אותי בשליטה. ועוד דבר, עשיה, עשיה. כשאני פרקטית זה עוזר לי לא להישאב לכאב ולקורבנות כמו "למה זה קורה לי?" הרי זו שאלה שרק תמשוך אותי כלפי מטה וזו לא אני.

 

מה אנשים לא יודעים עליך בפן המקצועי?

שלפני כל הרצאה, אני מתכוננת אליה, גם כשזו הרצאה ה 100 שלי, אני מרגישה שאם פנו אלי שאבוא, אז אני צריכה להיות ה 101% שלי ולא פחות. וקרו מקרים שהרגשתי שלא הייתי כמו שרציתי, אז אני חוקרת מה לא עבד שם, איפה לשפר להבא, ולרוב לאחר מכן ההרצאות יהיו טובות יותר. בעצם בהרצאות שיצאתי מהן בהרגשה פחות טובה, הביאו אותי לעבוד על זה ולשפר ולהשתפר לפעמים הבאות.

 

מה נותן לך השראה?

הגעתי למה שאני עושה היום, בזכות הבן הקטן שלי, עידו שנולד כבד שמיעה ובזכותו החלטתי לצאת עם הסיפור שלי החוצה ולחבר בין העולמות. וכשאני מרצה לבני נוער ולאוכלוסיות מיוחדות, אני יוצאת משם מלאת השראה ובהיי מטורף שממשיך עד שאני הולכת לישון.

 

אם היית יכולה לגרום לכל העולם להבין דבר אחד, מה זה היה?

לצמצם את הסטיגמה הקיימת: שאנשים עם מוגבלויות הם מסכנים.

כמו שיש אנשים ללא מוגבלות שהם מסכנים, ממורמרים, קורבניים אז יש גם אנשים עם מוגבלויות שהם ככה. אבל רבים מהם, חיים חיים מלאים, מאושרים ואף מעריכים את החיים ואת היופי בהם יותר מהאנשים ה'רגילים' וגם לנו יש הרבה מה ללמוד מהם.

 

אם לא היית בעיסוק הנוכחי שלך, מה היית עושה/ לומדת?

חושבת שסופרת, הבעיה היא שכדי לכתוב אני צריכה שקט, מוזה ובלי ערימות של כביסות. מה שאין לי כרגע עם שלושה בנים... כבר אמרתי שהם שובבים? 😊

 

עוד על הסיפור של שירלי תוכלו לראות כאן.

הסיפור של שירלי והגישה המדהימה שלה לכוון לשינוי תודעתי בעולם מעוררת בי השראה והערכה עצומות.

 

אם אתם מכירים אנשים מדהימים ומעוררי השראה, שתפו אותנו בקבוצת הפייסבוק ונוכל כולנו להכיר עוד ועוד אנשים שמפיצים טוב בעולם.

אם גם אתם קיבלתם השראה מהסיפור של שירלי ואתם מכירים מישהו שיוכל ליהנות מהפוסט, הפיצו אותו הלאה באהבה!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

נעים מאוד, אני סיון גנזי

אני מלווה נשים וקבוצות בתהליכי מציאת זוגיות.

לצד הכנה פנימית למציאת זוגיות, הבלוג עוסק גם בנתינת השראה והעצמה, הפצת מוטיבציה וחשיבה חיובית, גם עבור אנשים רציונליים ופרקטיים, וגם עבור כאלה שמגדירים את עצמם קצת יותר רוחניים.

סיון גנזי- זוגיות שמתאימה לאורח החיים של
מה תמצאו בבלוג?
Please reload

עקבו אחרי באינסטגרם
האירוע הקרוב

© 2020 by I.M.E, Proudly created with Wix.com

בבלוג זה יתכנו קישורים למוצרים ושירותים באתרים חיצוניים המזכים את כותבת הבלוג בעמלת מכירה. המוצרים והשירותים נבחרו בקפידה, על מנת להתאים לתוכן ולקהל הקוראים של הבלוג.

  • Black Facebook Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon