המציאות מנסה להעיר אתכם? כך תמשיכו לחלום

January 8, 2018

 

לפניכם פוסט שכואב לי לכתוב. למה? כי אני חווה את הנושא הזה ממש עכשיו. החלטתי לכתוב פוסט על להמשיך לצעוד ולתפעל את מחויבויות היומיום בידיעה ברורה שיש לנו רצון או חלום להגשים.

 

זה יכול להיות טיול לחו"ל, רצון ללמוד, להחליף קריירה, לצאת לעצמאות, למצוא זוגיות, לרדת במשקל, להפסיק לעשן, ומה לא.

החלום הזה, הרעיון הזה שמסתובב לנו בראש כבר תקופה, הדבר הזה שאנחנו רוצים לעשות עם החיים שלנו ממש עכשיו, ואולי אפילו התחלנו כבר לפעול לכיוונו- איך משלבים אותו בתוך היומיום?

 

אם פתאום הילדים חולים, מצטבר לחץ בעבודה, פתאום הוצאה חריגה על הרכב- איך ממשיכים לצעוד במקרים כאלה? איך שמים את עצמנו ואת החלומות שלנו במקום הראשון כשמשהו אחר מסביב מחייב את תשומת הלב שלנו?

 

נכנס לי בחודש שעבר פרוייקט בהיקף עצום שדרש את כל שעות העירות היומיומיות שלי, והתיש אותי פיזית ונפשית למשך שבועיים שלמים. הפרוייקט כל כך התיש אותי, שלא כתבתי פוסט לסיכום דצמבר, לא כתבתי פוסט לתכנון ינואר, פסקו כמובן גם כל הפוסטים השוטפים שבאמצע- ואפילו לא איחלתי לכם שנה טובה :(

 

בתוך תקופת הפרוייקט הזה, העברתי לראשונה עם מספר מצומצם של נשים ערב תכנון מטרות לקראת שנת 2018, שכל כך חיכיתי לו, ועבר בצורה נפלאה ואינטימית. הערב הזה שימש כנקודת אור חשובה באותה תקופה לחוצה מכמה בחינות:

 • ראיתי שלמרות העומס, אני מסוגלת לנהל מספר פרוייקטים במקביל

 • קיבלתי פידבקים מהמשתתפות, ואני יכולה לשפר את הערב הזה לגרסה אפילו טובה יותר שלו לפעם הבאה שאעביר ערב בסגנון (תתכוננו- זה יקרה בקרוב)

 • כמו הרבה אנשים, הפחד הכי גדול שלי הוא דחיה. אצלי הפחד מדחיה בא לידי ביטוי בלדבר באוויר- להגיד שאני הולכת לקיים ערב כזה ואז איכשהו לבטל אותו, רק מהפחד שלא יגיעו, או שיגיעו ולא יהיה טוב וכו'. והפעם לא נכנעתי לזה, לא נכנעתי לפחד. קיום הערב כשלעצמו הוא נצחון מאוד גדול מבחינתי.

אז העברתי את הערב, ולמחרת היה עוד יום עמוס-כהרגלי, שבסופו פשוט בכיתי. הייתי צריכה להוציא הכל החוצה, כנראה כי החזקתי בפנים את הכל כל כך חזק כדי לוודא שהערב שתיכננתי יעבור בצורה טובה. על החשיבות של אותו בכי אפשר לקרוא בפוסט שכתבתי בקבוצת הפייסבוק שלנו.

 

הפרוייקט הגדול נגמר בשישי האחרון, בסופת גשמים כל כך סימבולית שהכריחה אותי להישאר בבית ולנוח, ולא לצאת לשישי של סידורים או בילויים שכזה. פשוט לנוח בבית. אני לא בנאדם כזה, ולכן תודתי שמורה לאותה סופה שקצת כפתה עלי לעשות משהו שהגוף שלי נזקק לו באופן נואש.

ועכשיו, בעודי חוזרת אל שגרת חיי הלא שגרתיים (עד הפרוייקט הענק הבא...), אני מתחילה לאחות את הסדקים בתכנית הפעולה שלי, ולהמשיך להוציא אותה לפועל. למה? כי אלה החלומות שלי. ואף אחד בעולם מלבדי לא יכול לוודא שאגשים אותם. תמיכה חיצונית זה טוב, אבל בעירה פנימית זה הכרחי.

 

 

יש מקרים בהם הייתי אולי אומרת שכדאי לשלב: להמשיך לעבוד בקטנה, שעה ביום, חצי שעה ביום, על החלום הגדול, ואולי כך נכון, אבל אני בחרתי במודע לשים הכל בצד לטובת הפרוייקט ההוא, וחשוב לי להגיד משהו גם בנושא הזה:

 

לפעמים, לשים את החלומות בצד זה בסדר - כשעושים את זה מהסיבות הנכונות ובעירבון מוגבל:

 • אם אני מרגישה שההתעסקות בחלומות שלי מורידה אותי כרגע במקום להרים אותי

 • אם אני קובעת תאריך או מדד קבוע שבו אני חוזרת לעניינים (כשהילדים יבריאו, כשהפרוייקט יסתיים, כשאסיים לשלם על השיפוץ- כל אחד ומה שחוסם אותו).

 • אם במקום לעבוד על החלומות אני עושה משהו בריא או חיוני (לשטוף כלים, להתקלח, לישון, לבלות עם המשפחה), ולא משהו ששואב זמן ולא מקדם אותי (אפליקציות שטותיות, שיטוט ברשתות החברתיות ללא מטרה ממוקדת, צפיה בסדרות חסרות ערך ועוד)

במקרים הנ"ל- אני יכולה להניח את החלומות שלי בצד. כמובן שהכנות שלנו חשובה כאן- אני יכולה להחליט שצפיה בסדרה היא הדרך שלי לנוח או לבלות עם המשפחה, ויכול להיות שזו האמת, אבל רק אני אדע את זה, ומכיוון שהחלומות שלי הם שלי, עלי לקחת אחריות בהצבת הגבול של הזמן שמתבזבז לריק, ולדעת שאם החלטתי שאני צופה בסדרה כדי לנוח, אני לא אעשה אחר כך עוד פעולות שקשורות במנוחה.

בנוסף, אם מה שמונע ממני להתקדם הוא הפחד מהגשמת החלום, אסור לי להפסיק לנסות להגשים אותו.

 

למקרה שתהיתם למה שאנשים יפחדו מהגשמת החלומות שלהם:

 • אם אני אנסה להגשים ואכשל- מה זה אומר עלי?

 • אם אני אנסה להגשים את החלום הגדול שלי ואכשל- מה זה אומר על החלומות שלי?

 • אם אני אכשל בדבר שאני הכי רוצה- מה ישאר לי לרצות? מה ישאר ממני?

 • אם אכשל בדבר שאני מרגישה הכי טובה בו- אז במה אני כן טובה? מה אני שווה?

שאלות כאלה בדרך כלל חומקות מהמודע שלנו, כי לא כל כך נעים להסתובב עם הפחד מלהרגיש שאנחנו כישלון. אבל לפעמים, הן יכולות להיות המחסום הגדול ביותר בדרך להגשמה, לעשיה. הן יכולות להיות התירוץ של תת המודע שלנו לכך שפתאום אין לנו זמן להגשים, אין לנו כסף, או עשרות תירוצים אחרים.

במקרה שהשאלות האלה הן מה שעולה לנו וחוסם אותנו (ואם השאלות הללו נגעו בכם כרגע, רב הסיכוי שכך המצב גם אצלכם), ישנן דרכים לפתור את המחסום הזה, שעליהן נדבר בהזדמנות אחרת או במפגש אישי- אם תרצו.

עד עכשיו דיברתי על משאב הזמן.

מה עושים כשרוצים להגשים חלום ואין כסף?

 

קודם כל, מתרגלים תודעת שפע.

היקום (או אלוהים, כל פעם אני קוראת לו בדרך אחרת אבל מבחינתי הישות החיצונית הזו היא אותה ישות- קחו אותה איך שתרצו) שומע את הבקשות שלנו כל הזמן- ובדרך כלל גם ממלא, הן את החיוביות והן את השליליות שבהן. כשהוא שומע "אין לי כסף" הוא מייצר לנו "אין כסף". כשהוא שומע התלהבות מרכישת מוצר זול, הוא חוסם מאיתנו את האפשרות לקנות גם מוצר יקר יותר. כשהוא שומע "הלוואי שהיה לי יותר כסף", הוא לפעמים ידאג להניח לנו מטבע של 10 אגורות ברחוב (כי עובדה שכך יהיה לנו יותר כסף), רק שאנחנו לפעמים פשוט לא נשים לב. למה? כי לא לזה התכוונו.

אם אני רוצה להגשים חלום כלשהו וכרגע הוא יקר מדי עבורי, עלי לשנות את המילים שאני אומרת, לעצמי, לסביבה ולאלוהים, בדרך להגשמת החלום הזה- ולהתכוון באופן מדויק יותר:

 • אני חוסכת להגשמה של החלום

 • בקרוב יהיה לי את כל הכסף הדרוש להגשמת החלום

 • יש לי את הכסף להגשמת החלום ואני פועלת כדי לקבל אותו אלי.

 • ועוד כל מה שישדר לעצמנו, לסביבה וליקום, שאנחנו גם רציניים בהשגת הכסף להגשמה של החלומות והמטרות שלנו, וגם שזה אפשרי, ושזה ממש מעבר לפינה.

שנית, ברמה הפרקטית יותר, ישנן עשרות דרכים להרוויח כסף או לחסוך כסף בצורה מהירה ויעילה, שבראשיתן משיכת 10% מהמשכורת לקרן או לקופה פיזית להגשמת החלום, הפחתת בילויים וארוחות מחוץ לבית, וכמובן פניה אל הסביבה, פרוייקט מימון המונים, מציאת שותף משקיע ועוד.

 

לסיכום, חשוב לי שתקחו מהפוסט הזה מספר תובנות מרכזיות:

 • החיים תמיד יהיו שם, מחכים מעבר לסיבוב, להכות בנו ולנסות להוריד אותנו, גם כשאנחנו מנסים לטפס כלפי מעלה וגם לפעמים כשגם ככה קשה. לשקוע ביומיום ולהזניח את עצמנו, את הרצונות והחלומות שלנו, זה קל, וזה מגן עלינו שלא ניפגע אם ננסה ולא ילך- אבל זה ישאיר אותנו באמצע, בינוניים, משתעממים מהמצב כמו שהוא אבל לא מוכנים לעשות שום דבר כדי לשנות אותו.

 • במידת הצורך, וכל עוד המטרה היא לא להתחמק- אפשר לשים את החלומות בצד, ולתת להם פסק זמן מוגבל מראש.

 • הפחד מהגשמת חלומות הוא ממשי. מוזמנים לפנות אלי בפרטי כדי לקבוע פגישה לבירור והתקדמות באופן אישי.

 • המילים שאנחנו חושבים ומדברים משדרות לאלוהים/ ליקום את הנכונות שלנו לקבל שפע או לקבל מחסור. שימו לב למילים שאתם בוחרים להשתמש בהן- גם אם בהתחלה זה מרגיש לכם מעט טכני ומאולץ.

האם יש לכם חלום שקריאת הפוסט עזרה לכם להתכוונן אל ההגשמה שלו? האם יש משהו ספציפי שאני יכולה לעשות על מנת לעזור לכם להגשים? מוזמנים לכתוב על כך בקבוצת הפייסבוק שלנו, וכמובן להעביר את הפוסט הלאה באהבה לאהוביכם שיוכלו להרוויח ממנו.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

נעים מאוד, אני סיון גנזי

אני מלווה נשים וקבוצות בתהליכי מציאת זוגיות.

לצד הכנה פנימית למציאת זוגיות, הבלוג עוסק גם בנתינת השראה והעצמה, הפצת מוטיבציה וחשיבה חיובית, גם עבור אנשים רציונליים ופרקטיים, וגם עבור כאלה שמגדירים את עצמם קצת יותר רוחניים.

סיון גנזי- זוגיות שמתאימה לאורח החיים של
מה תמצאו בבלוג?
Please reload

עקבו אחרי באינסטגרם
האירוע הקרוב

© 2020 by I.M.E, Proudly created with Wix.com

בבלוג זה יתכנו קישורים למוצרים ושירותים באתרים חיצוניים המזכים את כותבת הבלוג בעמלת מכירה. המוצרים והשירותים נבחרו בקפידה, על מנת להתאים לתוכן ולקהל הקוראים של הבלוג.

 • Black Facebook Icon
 • Black Pinterest Icon
 • Black Instagram Icon