מה עשיתי כשהתכניות שלי התחילו להשתבש

December 5, 2017

 

בין סיכום החודש שעבר לשגרת החודש החדש, אני רוצה להכניס פוסט מטרות לחודש הקרוב, שמבוסס על אתגר גלגל החיים של תחילת השנה. מזמינה אתכם, עם יציאת הפוסט הזה בכל חודש, לקחת את הזמן לשבת עם עצמכם על גלגל החיים שלכם, ובצורה אוהבת ולא ביקורתית כלפי עצמכם, להבין מה כבר הספקתם לבצע בחודש שעבר, ואילו מטרות תרצו להציב לחודש הקרוב.

 

(בסוף הפוסט- הצעה לקראת השנה החדשה)

 

החודש התיישבתי עם הרבה חששות לכתוב את הפוסט הזה, הפוסט שמציב לי מראה מול הפנים לגבי ההתקדמות שלי עם המטרות שהצבתי לעצמי בראש השנה, כי אני יודעת שרבות מהן זזו הצידה לטובת פינוי מקום, זמן ומשאבים למטרות אחרות, מטרות שגדולות וחשובות יותר עבורי כרגע.

 

כבר דיברנו על רווח סמוי מלא לעשות פעולות מסוימות. עלינו להבין שהכל בסופו של דבר מונע מהגנה ואהבה עצמית, ושאין שום מנגנון של הרס עצמי בעובדה שנשארנו במקום. יש סיבה הגיונית לכך שלא התקדמנו, ואנחנו ממש לא צריכים לחשוב על עצמנו שאנחנו עצלנים, דחיינים, בטלנים, וגם לא גרועים בלהתמיד או אוהבים בינוניות.

 

עם הידיעה הזו, מה שהחלטתי לעשות הוא להגיד תודה למי שהייתי עם כל כוונותי החיוביות בחודש נובמבר, ובכל זאת- כן להתקדם אל חודש דצמבר. יכול להיות שחלק מהמטרות שהצבתי בכלל לא מדויקות לי ולא מתאימות לי כרגע, והשקעה של זמן ואנרגיות גם בהן יכולה לפגוע לי במטרות שחשובות לי באמת. לעשות סוג של "מחשב מסלול מחדש" שכזה לתקופת הפיילוט של תחילת השנה- שכמובן קורה באופן סימבולי לקראת תחילת השנה האזרחית.

 

להלן המטרות לחודש הקרוב, ומה קרה איתן בחודש הקודם במידת הצורך:

 

חברתי- בעודי מסתכלת על לוח הזמנים שלי לחודשים הקרובים, והידיעה שבקרוב מדד העומס עוד יעלה, אני יודעת שתהיה לי מידה מסוימת של בעייתיות להתחייב למפגשים חברתיים. זה כנראה יהיה עניין של ספונטניות, רק מתוך הידיעה שיש לי כמה שעות פנויות ביום מסוים. קצת חבל לי לחשוב על זה ככה, כי מאוד חשוב לי לשמר שגרת מפגשים חברתיים כלשהי, גם עם החברות שלי שגרות קצת רחוק ממני. עם זאת, מכיוון שלוח הזמנים הקרוב לא תלוי רק בי, ואני יודעת שאני מחוייבת לו כדי לקדם את החיים המקצועיים שלי, אני מזכירה לעצמי שזו רק תקופה, ושלאחריה יהיה קל יותר לחזור ולהיפגש עם חברות אהובות ויקרות.

 

בריאותי- תוך כדי שאני מזכירה לעצמי שלכל התנהגות שלי, גם לשלילית ביותר, יש כוונה חיובית עבורי, אני כותבת כאן שבחודש נובמבר, באופן רשמי הפסקתי עם ההליכות, כך שאני אפילו כבר לא מנסה לכוון שעון לשעה מוקדמת.

אם אני מנסה להבין עם עצמי מה הכוונה החיובית שיש לי מאחורי התנהגות שמפריעה לי להגשים את אחת המטרות שלי, אני יכולה להסתכל עליה כך:

 

החשיבות של להיות בכושר נמוכה יחסית עבורי, בהתחשב בעובדה שהתזונה שלי בריאה מאוד ביחס למה שהיא היתה פעם.

אני יודעת שכושר יעזור לי לשריפת שומן, לחיזוק השרירים, לחיזוק סיבולת לב-ריאה, לגמישות, ואפילו יפנה לי זמן להאזנה לספרי שמע, ובכל זאת, כרגע מבחינתי כושר זה משהו שאם לא קל ונוח לי לעשות, הוא פשוט ירד למטה בסולם העדיפויות.

 

אפרופו סדר עדיפויות- כאשר את מרבית הימים שלי אני מבלה במשך שעות רבות מאוד מחוץ לבית, חשוב לי שאת הזמן שאני כן מבלה בבית, אני אבלה עם בן הזוג שלי, ולכן, לפעמים המשמעות היא לצאת איתו לבילוי מאוחר בלילה, ולכן לקום מוקדם בבקרים לכושר יורד עוד מספר דרגות בסולם סדר העדיפויות, שכן לתפקוד גבוה, מאוד כדאי לי גם לישון מדי פעם :)

 

סביבה פיזית- בנוסף לשמירה על הכושר, גם סידור קטן וקבוע של חלקים מהבית לא היה שגרה שהצלחתי לשלב ביומיום שלי במהלך נובמבר, ואני (כמו תמיד) מוצאת את עצמי עם הרבה חפצים לסדר במקום להתמודד עם קצת בכל פעם. במקום שהיומיום שלי יהיה מורכב מסידורים קטנים שיהפכו את מלאכת הסידור והנקיון לפשוטה יותר, אני מבזבזת שעות רבות מימי השבת שלי בסידור אינטנסיבי.

הכוונה החיובית שלי כאן ברורה לי לחלוטין- עם מעט הזמן הפנוי שיש לי ביומיום, אני מעדיפה להקדיש אותו לדברים שמשמחים אותי יותר מסידור הבית. בסופו של דבר זה מגיע לרעתי, אבל נקודת המוצא היא שאין כאן יצר של הרס עצמי אלא דאגה לעצמי לזמן של שקט, זמן של מנוחה, בכל יום.

 

התפתחות אישית- מתוך כל רבדי החיים, זה החלק שקיבל בחודש נובמבר את תשומת הלב המירבית, מעצם העובדה שהתחלתי במקביל ללמוד את קורס מאסטר אן אל פי, וללוות במקביל קורס פרקטישיונר אן אל פי. אני מרותקת, מקבלת המון ידע והעשרה. האינטנסיביות אמנם מגיעה על חשבון דברים אחרים, אבל אני מבינה שזה זמני, ושעצם הלמידה האינטנסיבית מאפשרת לי להיות מאוד נוכחת בחומר הנלמד ולהעמיק בו. זה מאוד מאפשר לי להאמין ביכולות שלי, ואפילו לראות את עצמי עוסקת גם באן אל פי וגם בהנחיה יותר מסודרת של הנושא בהמשך.

 

פנאי- את הפנאי אני מחלקת למספר תחומים שאני משקיעה בהם באופן קבוע:

נגינה- החודש החלטנו בצער משותף להוריד את תדירות מפגשי הנגינה שלנו, בשל אינטנסיביות החיים, ומה שהם דורשים מאיתנו בשלב הזה. חשוב לי להמשיך לנגן, אבל פעם בשבוע ביחד עם כל שאר העומס- זה פשוט יותר מדי עבורי.

יצירה- בחודש נובמבר כאמור יצרתי סימניה, והחודש יש לי עוד רעיון- שריינתי ביומן זמן ייעודי לכך.

ספרים- החודש אני מתכוונת לסיים את קריאת הספר "הרעיון", ואולי יתמזל מזלי להספיק להתחיל לקרוא ספר נוסף :)

נובמבר היה עבורי אחד החודשים העמוסים והמאתגרים של הזמן האחרון- ואני מאמינה שדצמבר יהיה עמוס לא פחות. אמנם העומס המתגבר מלחיץ אותי מאוד, אבל אני מזכירה לעצמי שזה עניין של בחירה. מכיוון שאני בחרתי להכניס אל חיי את שלל המשימות והפעילויות שקיימות בהם, אני גם בוחרת לקבל את תקופת העומס הנוכחית עם המון אהבה, על אף החששות.

 

מזמינה אתכם להסתכל על גלגל החיים שכתבתם, או לכתוב אחד חדש כזה כרגע, ולראות איך תוכלו כבר עכשיו, בחודש הנפלא הזה שבפתח, להתחיל ולקחת את החיים שלכם קדימה, אל עבר השלב הבא.

 

בנוסף, בסוף החודש ולקראת השנה החדשה, אני מזמינה אתכם לערב משותף של כתיבת מטרות או חידוד המטרות שכבר כתבתם, ומציאת השלבים הראשונים לכיוון הגשמתן!

פרטים נוספים בקבוצת הפייסבוק :)

 

אם תרצו לשתף אותי בתובנות שלכם ובהתקדמות שלכם, אתם מוזמנים באהבה לכתוב על כך בקבוצת הפייסבוק שלנו, ואם התוכן של הבלוג שלי יכול להיות רלוונטי לאנשים האהובים שבחייכם, אשמח אם תפיצו אותו הלאה באהבה.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

נעים מאוד, אני סיון גנזי

אני מלווה נשים וקבוצות בתהליכי מציאת זוגיות.

לצד הכנה פנימית למציאת זוגיות, הבלוג עוסק גם בנתינת השראה והעצמה, הפצת מוטיבציה וחשיבה חיובית, גם עבור אנשים רציונליים ופרקטיים, וגם עבור כאלה שמגדירים את עצמם קצת יותר רוחניים.

סיון גנזי- זוגיות שמתאימה לאורח החיים של
מה תמצאו בבלוג?
Please reload

עקבו אחרי באינסטגרם
האירוע הקרוב

© 2020 by I.M.E, Proudly created with Wix.com

בבלוג זה יתכנו קישורים למוצרים ושירותים באתרים חיצוניים המזכים את כותבת הבלוג בעמלת מכירה. המוצרים והשירותים נבחרו בקפידה, על מנת להתאים לתוכן ולקהל הקוראים של הבלוג.

  • Black Facebook Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon