למה החלומות שלכם לא מתגשמים?

November 6, 2017

 

תודעת שפע היא הידיעה המוחלטת שיש לי כרגע, או יגיע אלי בעתיד, כל מה שאני צריכה בכל תחום. שפע בריאות, שפע כסף, שפע אהבה, שפע מנוחה, שפע חופש, שפע ילדים, שפע אושר. בכל תחום שהוא, גם חומרית וגם רוחנית, ובכמות המדויקת לי.

 

לצורך קריאת הפוסט, תוכלו לאמץ לכם את המחשבה שתודעת שפע זה משהו אמיתי וקיים, שפועל על כל בני האדם באותו אופן, אם הם ירצו בכך ואם לא. לאחר קריאת הפוסט, תוכלו לבחור האם להמשיך ולאמץ את ההנחה הזו אל חייכם, או לשחרר אותה הלאה, ולהמשיך להאמין שאין קשר בין מה שנרצה בחיים לבין מה שנשיג.

הדרך הכי פשוטה לתאר את תודעת השפע הוא "חצי הכוס המלאה":

  • נפלתי ושברתי את הרגל? לפחות לא פגעתי בראש.

  • פתחתי את המקרר ומישהו גמר את האוכל שפינטזתי עליו כל היום? לפחות יש לי מקרר מלא באוכל.

  • ניסיתי מהלך עסקי/ התחלתי עם מישהו/ רציתי לפתח משהו וזה לא יצא כמו שרציתי? לפחות ניסיתי. לפחות אני יכולה לחיות בידיעה שעשיתי את מה שאני יכולה כדי להצליח. לפחות אני יכולה ללמוד את השיעור ולהשתפר בפעם הבאה.

  

בהלך החשיבה הזה יש שלוש נקודות שחשוב לשים אליהן לב:

  • להקפיד שאני באמת עושה את כל מה שאני יכולה כדי להצליח

  • ללמוד את השיעור למה הפעם זה לא עבד לי, ולא להפסיק לנסות עד שאצליח

  • להיות בהודיה מתמדת על מה שכבר קיים. הדת, למשל, לקחה את זה לתודת הבוקר, ה"מודה אני", ולברכות המזון, שמסמלות עושר אינסופי של שפע. איזה כיף שיש לנו פרי העץ, פרי האדמה, מיני מזונות וכו'. אז גם אם לא בקטע דתי, אלא בקטע חילוני שמבין שיש בהחלט על מה להודות, ויש לנו גג מעל הראש, וחברים ואוכל ודרך לתקשר עם הסביבה, ההודיה התמידית הזאת על היש, ממש מראה לנו ומזכירה לנו באיזה שפע אדיר אנחנו מצויים כבר היום.

 

ההיפך מתודעת שפע הוא תודעת מחסור, שמגיעה לידי ביטוי בהתמקדות בחסר ובאין, בחצי הכוס הריקה. אין לי מספיק כסף כדי לנסוע לחופש. אין לי זוגיות. אין לי מספיק שעות שינה, אין לי מספיק חברים קרובים.

כחלק מחקירת תודעת השפע, נחשפתי למשפט שאומר שבעולם אין תחרות. המשפט הזה מאוד תקף בכל מקום- בקריירה, בפן האישי, הזוגי, הכלכלי ועוד. ניקח לדוגמה את הפן העסקי.

 

נתחיל מהעובדות היבשות: יש אלפי אנשים בארץ שעסקים באותם המקצועות-עורכי דין, פסיכולוגים, מאפרים, מאמנים, ובעצם מה לא.

אנשים עם תודעת מחסור בטוחים שכשיש הרבה אנשים, יש הרבה תחרות. ההרגשה הזו מגיעה לידי ביטוי ב"למה שיבחרו דווקא בי, יש עוד הרבה מאוד מוכשרים ממני, יש מאות שמסיימים ללמוד את המקצוע שלי בכל שנה, השוק מוצף" ועוד. במקום לפתח את היכולות הייחודיות שלהם כאינדיבידואלים במקצוע שלהם, ולהתרכז במה הם יכולים להביא ולחדש בתחומם, הם עסוקים להסתכל על הדשא של השכן ולקנא באיך שהוא ירוק ואיך הוא הביא כאלה פרחים יפים, ואיך אנחנו לא חשבנו קודם על להוסיף מזרקה בחצר.

 

אנשים עם תודעת שפע חושבים אחרת. הם חושבים: אוקיי, נכון. יש הרבה מאוד אנשים שעוסקים במקצוע שלי. אבל אני חושב אחרת, ואני יכול להבין איך לנצל את הייחודיות שלי לחדשנות עסקית לטובת הלקוחות שלי, שתמנף אותי כלכלית. ויותר מזה, לכל אדם שעוסק בתחום שלי יש את האופי שלו, את מה שהוא מביא איתו, את הסגנון שהוא אוהב, ואת הטאץ' הייחודי לו.

 

עם הזמן הפסקתי להיות מופתעת מ"צירופי מקרים", ואני בכלל כבר לא קוראת להם ככה יותר. מבחינתי מדובר כבר על חיבור ישיר לאיזשהו תדר, לפעמים לרגע קצר ולפעמים לרגעים ארוכים יותר, של הבנה או ידיעה או איזשהו חלקיק אלוהי שנותן לנו השראה למשהו גדול יותר. כשאני רוצה לסמס למישהו והוא בדיוק מקליד לי הודעה בווטסאפ, זה לא במקרה. זה חוק המשיכה של היקום, דומה מושך דומה.

 

ההשראה לנוסחה שלי שדרכה הבנתי שאני יכולה להשיג כל מה שאני רוצה, הגיעה אלי כמעט "משום מקום", למרות שברור לי שהיא הגיעה אלי כי הייתי מוכנה לקראתה. זה קרה לפני כמעט שנה, והאמת היא שעד החודש האחרון לא באמת הבנתי מה המשמעות האמיתית שלה, ורק לאחרונה הדברים מתחילים להתבהר לי, בעקבות חומרים נוספים שאני נחשפת אליהם, מאותו עולם תוכן של יצירת מציאות.

 

הנוסחה שדרכה הבנתי שאני יכולה להשיג כל מה שאני רוצה:

1. עלי לרצות את זה מאוד, תוך אמונה מוחלטת שאני יכולה ושמגיע לי להשיג את זה.

2. עלי להיות מוכנה לעשות בשביל זה את כל מה שצריך.

3. עלי לוודא שאחרים ירוויחו מזה. אני לא יכולה להיות היחידה שתקבל תועלת מעצם השגת הרצון שלי.

4. עלי לוודא שאני לא אפגע בעקבות השגת הרצון. כלומר, שקבלה של מה שאני רוצה לא יבוא על חשבוני, ברמה הבריאותית, החומרית, הרגשית, וכל דבר אחר.

 

ברגע שארבעת האלמנטים הללו חלים ברצון מסוים, אני יכולה להשיג אותו. וגם אם רציתי ונכשלתי, אני חייבת לוודא שעשיתי את כל מה שדרוש כדי שזה יעבוד, אני חייבת ללמוד את הלקחים והמסקנות, להשתפר, ולהתמיד שוב ושוב עד שאצליח להשיג את מה שאני רוצה, ואני חייבת להיות בהודיה על השיעור שלמדתי ועל כך שהעזתי לנסות.

 

כמובן שיש בנוסחה שהבנתי הרבה מאוד אותיות קטנות. ישנן נוסחאות לוודא שאני באמת רוצה משהו מכל הלב, ישנם כלים לדייק את העובדה שבאמת לא ניפגע מקבלת מבוקשנו, והגיוני לחשוב ש"לעשות את כל מה שצריך" לפעמים יקח גם שנה או חמש או עשר שנים. העניין כאן הוא הנכונות לעשות את מה שיידרש, בהתמדה, להבין שאם לא הצלחנו עד עכשיו משמעו שעלינו לדייק את העשיה שלנו, ולא לוותר עד שנגיע להגשמה.

 

מה יתאפשר בחייכם אם אכן תאמצו את המחשבה שתודעת שפע חלה על כולם?

או את המחשבה שהנוסחה אמיתית, ואכן יכולה לתת לכם כל דבר שתרצו?

מוזמנים לשתף אותי בהישגים ובתובנות שלכם בקבוצת הפייסבוק שלנו.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

נעים מאוד, אני סיון גנזי

אני מלווה נשים וקבוצות בתהליכי מציאת זוגיות.

לצד הכנה פנימית למציאת זוגיות, הבלוג עוסק גם בנתינת השראה והעצמה, הפצת מוטיבציה וחשיבה חיובית, גם עבור אנשים רציונליים ופרקטיים, וגם עבור כאלה שמגדירים את עצמם קצת יותר רוחניים.

סיון גנזי- זוגיות שמתאימה לאורח החיים של
מה תמצאו בבלוג?
Please reload

עקבו אחרי באינסטגרם
האירוע הקרוב

© 2020 by I.M.E, Proudly created with Wix.com

בבלוג זה יתכנו קישורים למוצרים ושירותים באתרים חיצוניים המזכים את כותבת הבלוג בעמלת מכירה. המוצרים והשירותים נבחרו בקפידה, על מנת להתאים לתוכן ולקהל הקוראים של הבלוג.

  • Black Facebook Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon