מה עשיתי כשלא ידעתי מה לעשות עם חיי

November 20, 2017

 

לפני כמה חודשים, הסתובבתי עם התחושה שאני לא יודעת מה אני רוצה לעשות עם החיים שלי. הייתי ממש בחוסר כיוון משווע, שאלתי את עצמי כל יום "מה עושים עכשיו". התחושה הזאת היתה מאוד קשה עבורי, כיוון שכבר היה לי מקצוע, בלטתי בתחומי, והיתה לי פרנסה מובטחת לעוד שנים קדימה. אבל זה פשוט לא היה זה, ולא יכולתי להשתיק יותר את הקול בתוכי שאומר את זה. חיפשתי דרכים להביע את האמת העמוקה שלי לעולם.

 

הבלוג הזה למעשה פורט את המסע שלי בדרך למציאת "הדבר הזה", וכל מטרתו היא לתת לכם השראה ומוטיבציה, ועל הדרך לעזור למי מכם שמחפש לעשות זאת גם בעצמו.

 

הפוסט הזה מוקדש לכל מי שמרגיש קצת חסר כיוון, שסיים פרק בחיים כמו צבא או לימודים, או שנמאס לו מהמקום הנוכחי שהוא נמצא בו, לא ממש יודע איך להתקדם, ותוהה "מה עכשיו", או "לאן ממשיכים מכאן".

 

הכנתי עבורכם רשימה של כלים שיעזרו לכם למצוא מה הדבר הגדול הבא שתוכלו להתרגש לקום לקראתו בבוקר. בעיני, זו לא חייבת להיות חתונה קתולית, ואני חושבת שבעידן של היום, קל ואפשרי להחליף עיסוק מרכזי כל כמה שנים, אם רוצים בכך. ברשימה הזו, אני מציעה לכם את המיקוד ל- מה לעשות עכשיו.

בהצלחה :)

 1. ערכו רשימה של עבודות ותפקידים שאתם ממש שונאים ולא תרצו להתעסק בהם

 2. לאחר ביצוע הרשימה הקודמת, התחייבו לעצמכם שכל דבר שאתם כן עושים, תאהבו

 3. באופן יזום, צרו לעצמכם זמן של שלווה והאטת הקצב בכל יום. תרגלו יוגה, מדיטציה, צאו להליכה שקטה, קראו ספר, או שבו ללא הפרעות עם מחברת ועט, והתחילו לכתוב את מחשבותיכם על הנייר.
   

   

 4. צרו לוח השראה לתשוקות שלכם. כתבו במרכזו "התשוקה שלי", ותוכלו להדפיס או לגזור ולהדביק בו תמונות, ציטוטים, כתבות, שירים או ציורים שממלאים אתכם ברצון לקום ולעשות משהו שאתם אוהבים.

 5. חפשו נושאים ותחומים שחוזרים על עצמם בחייכם: אילו ספרים או מגזינים אתם קוראים? אילו כתבות ברשת? באילו קבוצות אתם פעילים יותר בפייסבוק? אילו תכניות טלוויזיה או סרטים מושכים אתכם יותר? יכול להיות שקיים בכל אלה מכנה משותף שישמש כפתח לכיוון העתידי שאליו אתם צריכים ללכת.

 6. אולי כבר נמאס לכם לשמוע שכל אדם הוא ייחודי ומיוחד, אבל חשבו על כך לרגע באופן פרקטי: לאף אחד בעולם אין את אותו השילוב של כשרונות, חוכמה, נסיון, חוזקות, כישורים ויצירתיות. המכלול הזה בוודאות הופך כל אדם ליחיד ומיוחד. שבו עם עצמכם וכתבו את כל הדברים שאתם עושים באופן יוצא מן הכלל, שאתם טובים בהם וגורמים לכם לפרוח. מה הנסיון שלכם גרם לכם לדעת, שמתחילים לא יודעים? מה הכשרונות שלכם בתחום אחד גרמו לכם ליצור בתחום אחר?

 7. ערכו רשימה של אנשים שאתם מעריכים בתחומם. אנשים שאתם מכירים באופן אישי, או ששמעתם על פועלם בתחומים שבסופו של דבר אתם שוקלים לעסוק בהם.

 8. נסו להיזכר מה אהבתם או רציתם לעשות בתור ילדים או נערים, לפני שלב הדאגות של החיים. קחו בחשבון שעולם האפשרויות לתעסוקה ולמינוף כלכלי התרחב ואף הכפיל את עצמו בעידן שבו אנחנו חיים.
  אני אתן דוגמה על עצמי: כשהייתי ילדה, מאוד רציתי להיות מורה, אבל לא ממש רציתי להיות מורה בבית הספר. אהבתי ללמד ולהסביר, אבל ידעתי שבית הספר הוא לא המקום בשבילי. מסביבי כולם אמרו לי שאני צריכה להיות פסיכולוגית, אבל משהו בזה נראה לי שונה ולא מתאים לי.
  כיום, מעצם כתיבת הבלוג, אני מלמדת ומפיצה את הרעיונות שלי, שעוסקים בין היתר בכלים שהגיעו מעולם ה- NLP, שהוא בן דוד רחוק של עולם הפסיכולוגיה. רציתי ללמד, אני טובה עם אנשים, והנה מצאתי דרך לשלב בין שני הדברים.
  בהמשך אני שוקלת לקבל הכשרה רשמית שתאפשר לי לפתוח בית ספר שמכשיר אנשים להנחות אחרים בתהליכי NLP, וכן לקחת את השילוב בין עולם העזרה והטיפול לבין עולם ההוראה והעברת התכנים צעד נוסף קדימה.

 9. הקפידו על בניית בטחון עצמי מתמיד ביכולות שלכם.

 10. התמקדו בכיף. בהתאם לסעיף 2 בו התחייבנו לעצמנו לאהוב את מה שאנחנו עושים אחרי שהוצאנו בוודאות את האפשרות לעסוק בדברים שאנחנו לא אוהבים, זה הזמן לאמץ את גישת הכיף. לאחר מיצוי הקניות המטורפות והחופשות החלומיות, גם אנשים עשירים צריכים לחזור למציאות. אם יכולתם לעשות בחייכם כל מה שתרצו, במשך יום אחרי יום, מה זה היה? אם התשובה שלכם היא עדיין לשכב תחת שמשיה עם קוקטייל, מצאו איך אפשר לגרום לזה לקרות! יכול להיות שמה שמתאים לכם הוא סוג כלשהו של עבודה מהבית, שתוכלו לבצע עם לפטופ מכל מקום בעולם.
   


   

 11. שאלו את חבריכם הכנים ביותר, בהסתכלות מהצד, מה הם חושבים שעושה אתכם מאושרים. לא בהכרח במה אתם טובים, אלא מה גורם לכם לשמחה ולאושר.

 12. האמינו בכך שאפשר לעסוק בחיים במה שתרצו. שהאפשרויות לא מוגבלות עבורכם, ושקיימים בכם כל המשאבים שתצטרכו כדי להשיג את מה שתרצו.

 13. התחילו להתקדם- אם ידע הוא מה שחסר לכם, מידע למתחילים בתחומים שונים ניתן כמעט תמיד למצוא בחינם באינטרנט, ובנוסף, כרטיסים לסדנאות, הרצאות, וימי עיון בדרך כלל נמכרים במחירים מאוד זולים, עד כ- 80₪ לכרטיס.

 14. זכרו: הדרך להצלחה כרוכה בגמישות ושינויים. אם משהו לא עובד לכם, למדו את הלקח, נסו להבין מה לא עבד הפעם, ותוכלו להמשיך ולהתקדם אל הנסיון הבא. דמיינו מבוך- גם אם ניתקל בקיר, על מנת לצאת מהצד השני אנחנו חייבים להסתובב ולחפש דרכים אחרות להתקדם.

 15. זהו את הפחדים שלכם, וממה הם נובעים, כדי שתוכלו להבין מה הם באים לעשות עבורכם, ולהתקדם לעתיד בלעדיהם.

 16. הקשיבו ליקום- היקום יודע לכוון אותנו אל המקום הנכון. לשבת ולחכות שדברים יקרו לנו ברוב המקרים פשוט לא עובד, וכן צריך לפעול. מתי עלינו להבין את הרמז כשמשהו לא עובד כסימן שעלינו להפסיק, ומתי עלינו להבין את הרמז כהבנה שזה פשוט עוד "קיר במבוך" שלנו ושאנחנו צריכים להמשיך להתקדם? פשוט מאוד- אם זה בא באופן טבעי. אם אנחנו ממקדים את כל המרץ שלנו בהתקדמות לכיוון מסוים ואנחנו נהנים מכל רגע, על אף האתגרים, ומרגישים שמדובר בהשקעה, זה הסימן להמשיך. אם אנחנו עושים עוד ועוד פעולות שמרגישות לנו כמו טרחה ומאמץ, שאולי לא שווים את כל מה שאנחנו עושים, זה הסימן לשנות כיוון.

במידה והכיוון שלכם עדיין לא נגלה לעיניכם, תוכלו להוריד ולענות על השאלון המצורף, ככלי עזר למציאת הדבר הזה שיחזיר לכם את התשוקה לחיים ולעשיה. תוכלו כמובן לפנות אלי כדי שנעבוד יחד על מיקוד הרצונות שלכם.

 

במידה וכבר יש לכם כיוון חדש, ותרצו את העזרה שלי בהתקדמות להשגת המטרה שלכם, כתבו לי על כך באופן פרטי או בקבוצת הפייסבוק שלנו.

 

אם אתם מכירים מישהו שיוכל להיעזר בתכני הפוסט ולהבעיר אש מחודשת במקום שכבר קצת כבה, אשמח אם תשתפו איתו את התוכן באהבה :)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

נעים מאוד, אני סיון גנזי

אני מלווה נשים וקבוצות בתהליכי מציאת זוגיות.

לצד הכנה פנימית למציאת זוגיות, הבלוג עוסק גם בנתינת השראה והעצמה, הפצת מוטיבציה וחשיבה חיובית, גם עבור אנשים רציונליים ופרקטיים, וגם עבור כאלה שמגדירים את עצמם קצת יותר רוחניים.

סיון גנזי- זוגיות שמתאימה לאורח החיים של
מה תמצאו בבלוג?
Please reload

עקבו אחרי באינסטגרם
האירוע הקרוב

© 2020 by I.M.E, Proudly created with Wix.com

בבלוג זה יתכנו קישורים למוצרים ושירותים באתרים חיצוניים המזכים את כותבת הבלוג בעמלת מכירה. המוצרים והשירותים נבחרו בקפידה, על מנת להתאים לתוכן ולקהל הקוראים של הבלוג.

 • Black Facebook Icon
 • Black Pinterest Icon
 • Black Instagram Icon