נמאס לכם מהשגרה? תנו לי לשבור לכם אותה

December 17, 2017

 

כשאנשים מצטרפים אל קבוצת הפייסבוק של הבלוג, הם נדרשים לענות על השאלה מה הם מצפים לקבל מהקבוצה עצמה. באופן טבעי, עולה פעמים רבות התשובה שאנשים מחפשים לקבל מוטיבציה.

מוטיבציה בדרך כלל נדרשת מאיתנו בשלל מקומות בחיים, וישנן דרכים רבות לשמר או לייצר אותה, שעל חלקן כבר דיברתי בעבר, כמו למשל משפטי המפתח בדרך להצלחה, או השיטות שלי לשמירה על מוטיבציה. עם זאת, היום אני רוצה לדבר על אלמנט נוסף שמשפיע מאוד על מוטיבציה: מידת שבירת השגרה שאנחנו מכניסים למשימות יומיומיות, או לכאלה שלא כל כך מתחשק לנו לבצע.

 

מעניין שבאופן שיטתי, דווקא פוסטים על מוטיבציה הם אלה שאני מוצאת את עצמי הכי נתקעת עם לכתוב או לפרסם. הפוסט הזה נכתב לפני יותר משבועיים, ומשום מה לא ראה אור. יש כאן אלמנט ברור של כוונה חיובית כלשהי, שבדרך כלל מתבררת כאיזשהו רצון למנוחה מכל העשיה האינטנסיבית שמקיפה את חיי. ברור לי שלהימנע מלפרסם פוסטים פוגע באופן ישיר במטרות שהצבתי לעצמי, מה שמחזק את ההבנה שלי בכך שאני צריכה להגדיר מחדש את המטרות שלי ולמצוא דרך יעילה יותר להגשים אותן- כי ברור שמשהו שם לא עובד עבורי. כאן תמצאו את הפרטים על ערב הגדרת המטרות שאני עורכת לקראת שנת 2018.

ברגע שנתחיל להכניס יצירתיות, גם לפעילויות הכי קטנות ומעצבנות, או אפילו מדי פעם ביניהן, יעלה סף העניין שלנו מאותן משימות בפרט ומהיומיום השגרתי בכלל, ונמצא את עצמנו פרודוקטיביים יותר וכמובן שמחים יותר ובעלי מוטיבציה גבוהה לעשיה.

הכנתי עבורכם רשימה של 37 טיפים קצרים ודרכים לשמירה על יצירתיות, כאשר חלקם מדברים על העלאתה מוטיבציה באופן כללי, וחלקם מקושרים יותר אל הוצאה לפועל של רעיונות ומשימות שדורשים מאיתנו חשיבה יצירתית. קחו תחום בחייכם שאין לכם חשק אליו ברמת התכלס אבל כן הייתם רוצים לקדם, והחילו עליו את ההצעות הבאות:

 1. עשו יותר ממה שמצפים מכם, ולא רק יותר ממה שדורשים מכם ברמת ההסכם- בין אם מדובר בעבודה, במטלות הבית, בזוגיות. להיות בצד שנותן יותר מתוך המחשבה שנתינה מעוררת גם קבלה, יאפשר לכם להיות מסופקים יותר כבר מעצם העשיה. חשוב מאוד להיזהר לא ליפול למקום של התחשבנות- עשיתי יותר אז מגיע לי יותר. מטרת העשיה המרובה היא עצם הנתינה. להקטין ראש בעבודה ולרטון על כך שאתם לא מקבלים העלאה לא יוביל אתכם לתוצאות הרצויות. לקיחת אחריות דווקא כן.

 2. קחו פסק זמן מהעשיה השוטפת

 3. עשו משהו חדש שמעולם לא עשיתם קודם לכן

 4. היו פתוחים לקבלת ביקורת- זה שמישהו מבקר אתכם לא בהכרח אומר שעשיתם עבודה לא טובה- להיפך. זה אומר שעשיתם עבודה טובה, והצד השני מבין ש"יש עם מה לעבוד" ואפשר לשפר אפילו יותר. קבלת הביקורת באהבה וכמשוב ישפר פלאים את הביצועים שלכם בכל תחום.

 5. גלו סקרנות

 6. שימו לב לפרטים

 7. כתבו את הרעיונות שלכם בתחום שאותו תרצו לקדם, רצוי בכתב יד ולא בטלפון

 8. ודאו שאתם נהנים ממה שאתם עושים. אם לא, חשבו איך ניתן להוסיף הנאה

 9. הקדישו זמן לשהייה במחיצת אנשים יצירתיים. חשבו איפה הם מסתובבים וכיצד ניתן להתחבר איתם

 10. אל תוותרו אם לא השגתם את התוצאות שכיוונתם אליהן. חשבו איך ניתן לשפר את התכנית שלכם והמשיכו לנסות לפצח אותה משלל כיוונים. תוכלו להצטרף לערב שאני מקיימת בסוף החודש כדי לבדוק איפה אתם עומדים מבחינת המטרות שלכם ולאן עוד אפשר להתקדם מכאן

 11. צרו לוח השראה לקידום אותו תחום

 12. צאו לסיבוב בחוץ לסדר את המחשבות

 13. הקפידו לנוח ולישון מספיק

 14. העמיקו את הקשרים החברתיים שלכם, רצוי עם אנשים שקשורים לתחום שתרצו לפתח

 15. למדו מיומנות חדשה

 16. קראו ספרים

 17. השתמשו בדפי ממו דביקים שיעזרו לכם לחשוב באופן יצירתי

 18. פרגנו לאנשים שמצליחים בתחום בו הייתם רוצים להצליח, וקחו מהם השראה

 19. ועם זאת, הימנעו מלהשוות את עצמכם לאחרים. כל אחד עובר את המסע שלו בדרך שנכונה לו, ומקבל ממנו את התובנות המתאימות ליכולות, לרצונות ולצרכים המדויקים לו. השוואה ביניכם לבין אחרים יכולה ליצור רק תסכול. קחו השראה מהטובים ביותר בתחום שמעניין אתכם, ונסו להתחקות אחר הדרך שהם עברו כדי להצליח.

 20. כתבו את כל הדברים שאתם טובים בהם ושמייחדים אתכם

 21. בקרו בתערוכות

 22. צרו שיתופי פעולה עם אחרים (בתחומי עבודה, לימודים, יציאה משותפת לדייטים ועוד)

 23. אמצו תחביב חדש

 24. ערכו רשימות

 25. תרגלו מדיטציה

 26. האזינו למוזיקה

 27. צפו בסרטים מעוררי השראה

 28. ארגנו מחדש את סביבת העבודה שלכם

 29. צפו והאזינו לנאומי מוטיבציה

 30. בזמן פיתוח רעיונות, סגרו את הפייסבוק והאינסטגרם, והשתיקו את הטלפון

 31. מצאו דרכים להתגבר על הפחדים שלכם

 32. ערכו סיעור מוחות

   

   

 33. קחו דף ועט, כוונו טיימר ל-3 דקות, והתחילו לקשקש או לרשום בלי הפסקה כל עוד השעון לא צלצל. אחר כך תוכלו לראות מה עלה מתוך הרישום.

 34. מאכלים שעוזרים לתפקוד והתפתחות המוח ולשמירה על ריכוז: פירות יער, זרעים וגרעינים, אבוקדו, עגבניות, תרד, תה ירוק, ברוקולי, שוקולד מריר, סלרי, שמן זית, אגוזי מלך.

 35. הקציבו מראש ביומן זמן המוקדש לפיתוח ויצירתיות

 36. קחו בחשבון מחסומים ואכזבות כחלק מהתהליך. הכישלון היחיד שקיים בעולם הוא העובדה שאנשים מפסיקים לנסות.

 37. אל תחכו לרעיון מושלם ומוגמר כדי להתחיל לפעול. לפעמים סקיצה מתוכננת זה כל מה שצריך, והדברים מתבהרים מעצמם במהלך התהליך.

אני יודעת שנראה שלכתוב את זה אולי קל יותר מאשר ליישם, ובדיוק בשביל זה אני פה. גם אני כמו כולכם עוברת תהליכים שבהם לפעמים קשה לי להתמיד או לחשוב בצורה יצירתית כדי לשבור את השגרה בתחומים מסוימים שחשוב לי לקדם, ולכן מתוך הנסיון והלמידה שלי, יצרתי את הרשימה הזו, שלפעמים אני חוזרת וקוראת בה שוב על מנת למצוא כיוון חדש לפרוייקט שנתקע. 

 

במידה ובכל זאת אתם מרגישים שלעשות את זה לבד יהיה קשה או בלתי אפשרי, ותרצו שאלוונ אתכם בתהליך הפיכת הרצונות והמטרות שלכם למציאות, השלב הראשון הוא מפגש המטרות של סוף החודש, ואחריו השמיים הם הגבול. תוכלו למצוא הסברים נוספים ממש כאן.

בנוסף, שאלתי בקבוצת הפייסבוק שלנו מהם התחומים בהם אתם מרגישים שמאסתם בשגרה. אשמח לראות את התשובות שלכם ולנסות לסייע לכם באופן ספציפי.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

נעים מאוד, אני סיון גנזי

אני מלווה נשים וקבוצות בתהליכי מציאת זוגיות.

לצד הכנה פנימית למציאת זוגיות, הבלוג עוסק גם בנתינת השראה והעצמה, הפצת מוטיבציה וחשיבה חיובית, גם עבור אנשים רציונליים ופרקטיים, וגם עבור כאלה שמגדירים את עצמם קצת יותר רוחניים.

סיון גנזי- זוגיות שמתאימה לאורח החיים של
מה תמצאו בבלוג?
Please reload

עקבו אחרי באינסטגרם
האירוע הקרוב

© 2020 by I.M.E, Proudly created with Wix.com

בבלוג זה יתכנו קישורים למוצרים ושירותים באתרים חיצוניים המזכים את כותבת הבלוג בעמלת מכירה. המוצרים והשירותים נבחרו בקפידה, על מנת להתאים לתוכן ולקהל הקוראים של הבלוג.

 • Black Facebook Icon
 • Black Pinterest Icon
 • Black Instagram Icon